SYNERGY WORLDWIDE

Siedziba firmy w stanie Utah, USA
Synergy WorldWide - spółka należącą do Nature’s Sunshine (NSP). Stabilne finansowo przedsiębiorstwo, odnoszące sukcesy w amerykańskim systemie giełdowym NASDAQ.

Synergy cieszy się wielkim uznaniem jako najlepszy producent suplementów diety w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pozytywne notowania pokazują, że NSP (koncern macierzysty) oraz Synergy należą do setki najbardziej etycznych firm Ameryki. Po około roku działalności, w czerwcu 2000, Synergy WorldWide w rankingu amerykańskiego magazynu gospodarczego Entrepreneur zajęło ósme miejsce ze stu najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych. W amerykańskiej prasie, m.in. w Wall Street Journal, firma zajeła szóstą pozycję w rankingu działalności branży MLM i SP w latach 2009 - 2011.

Dan Higginson zakładał Synergy z wizją, że firma zmieni zapatrywania ludzi, odciśnie na dobre ślad w ich życiu i nie tylko. Jego biznes łączony z chęcią pomocy innym, czyni go idealnym liderem międzynarodowej firmy. Dan oferuje Zespołowi Synergy bogactwo wiedzy i doświadczenia, zdobyte jako lider, motywator korporacji, trener i konsultant. Równocześnie przekazuje filantropijną ambicję, która inspiruje także innych, by dawać.

Higginson rozpoczął swoją karierę jako szef zespołu Covey Leadership Center renomowanej Franklin Covey, gdzie dał się poznać jako dynamiczny rzecznik rozwoju osobistego i zarządzania korporacyjnego. Nacisk kładziony na przykładowe wzorce przywódcze w miejscu pracy zaowocował licznymi konsultacjami w korporacjach amerykańskich i azjatyckich. Dan podróżował po kraju i za granicą w dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i umiejętności zarządzania z wieloma firmami. Nadal podróżuje po świecie propagując wizję związaną Synergy. Pod jego kierownictwem Firma zdobyła uznanie i powszechny szacunek w branży marketingu sieciowego w Stanach i na całym świecie.

Pragnienie Dana pomóc innym wykracza poza jego wkład w Synergy. Zasiada w zarządzie wielu organizacji charytatywnych, w tym Board of Chancellors for the Juvenile Diabetes Research Foundation, odgrywając zasadniczą rolę w wielu działaniach dobroczynnych.Istotne fakty:
 • firma założona w 1999 roku przez Dana Higginsona
 • działa aktywnie na 25 rynkach świata
 • lata 2010-2011 - wzrost przychodu: z 68 mln dolarów do 94 mln dolarów
 • wzrost zyskowności o 477%
 • 2 mln dolarów wydawane co roku na kontrolę jakości i testy
 • ponad 600 unikalnych testów kontroli jakości
 • regularne kontrole i audyty wewnętrzne jak i zewnętrzne
 • rocznie odrzuca około 5% otrzymywanych surowców
 • produkty certyfikowane: GMP, NSF, US-TUV
 • nagroda Producenta Suplementów Roku (Nutritional Outlook)
 • otwarcie Synergy WorldWide Polska - październik 2012 Rada medyczna Synergy WorldWide


Dr Joe Prendergast
Endykrynolog, lekarz roku 2008 w USADr Bill Keller
Ekspert do spraw żywienia w SynergyDr Siva
Ekspert wiodący US ds. kardiologii
w Wyższym Instytucie Serca w DesertDan Austin, RN
Koordynator Kliniczny w HDHI
(klinika zastoinowej niewydolności serca)

Dr Matthew Tripp
Dyrektor ds. naukowych Synergy WorldWide
Dr fizjologii drobnoustrojów, genetyki, mikrobiologiiZasługi dr Prendergasta

Dr Joe Prendergast został nagrodzony tytułem "Father Of The Year", czyli Lekarz Roku. Nagroda przyznana przez American Diabetes Association (Amerykańskie Stowarzyszenie do Chorób z Cukrzycą).

Tytuł został przyznany, ponieważ Prendergast uratował życie większej liczbie osób niż jakikolwiek inny lekarz w USA. Prowadził także własne kliniczne badania i dokumentował rezultaty z udziałem 7200 pacjentów. W jego karierze mniej niż 1% pacjentów trafił do szpitala w okresie 19 lat. W tym czasie nie stracił ani jednego pacjenta z powodu udaru mózgu lub ataku serca.


Tagi: Synergy WorldWide Polska, Synergy Polska, Synergy Suplementy